Russian English


folklora.lv
Folkloras kopas
Muzīkas
Baltā stunda
Pasākumi
Par mums
Vēstkopas

Pasakumi
Kalendārs
Regulārie
Reportāžas
Mācības

Krikumi
Atbalsts
Šrifti
Mpeg3
Saites
Adreses
Statistika
Viesu grāmata


Meklēt pa visām folklora.lv datnēm

Jūs esat Tīmekļa servera folklora.lv
.
apmeklētājs un šīs lapas
.
apmeklētājs.

Tautas mūzikas koncerts
2002. gada 17. oktobrī

      Ceturtdien, 17.oktobrī, Rīgas Tehniskās universitātes mazajā zālē notika tautas mūzikas koncerts, kurā piedalījās folkloras kopas Visi vēji, Laiksne un Auri.

Fotoattēls
Visi vēji

      Jauna un patīkami svaiga grupa Visi vēji drosmīgi uzsāka koncertu ar vairākām nedzirdētām melodijām. Grupas dalībnieki pazīstami no Danču kluba un Jansonu Māra (Tautas mūzikas centra) folkloras kluba. Nedaudz jūtama Māra un Sniedzes ietekme. Grupas uzstāšanās manieri raksturo liels mūzikas instrumentu klāsts - katrs spēlē kādu instrumentu un pat mainās tiem. Šķiet, ka dziedātāji nevēlas paļauties uz savas balss skanīgumu. Gribētu ierosināt nosliekties uz izteiktāk instrumentālu vai vokālu aranžējumu. Vispār jauki, ka rodas jaunas kopas, bet - kur paliek iepriekšējās "jaunās"? Iepriekšējās Baltikas skatēs bija vairākas jaunas kopas. Gribētos, lai šī kopa nenozūd no apvāršņa pēc nākamā gada Baltikas.

Fotoattēls
Laiksne

      Laiksne arīdzan parādija daudz jaunu skaņdarbu. Jūtams, ka radošais gars vēl nav apsīcis, notiek pētniecība un jaunu apvāršņu meklējumi. Jāteic, ka prasījās vairāk atraktivitātes, ko Laiksne varētu gan sniegt - lai tik nespurojas pretī. Tagad taču jaunās vēsmas prasa publikai patīkamu, izklaidējošu sniegumu. Aktīvi koncertējošai grupai, manuprāt, tas nāktu tikai par labu. Latgaļu repertuāru pamazām aizvieto ar Zemgales (Skaistkalnes) materiāliem. Tā kā latgaļu izcelsmes dalībnieču, šķiet, nav, tad tas arī ir uzslavas vērts pavērsiens. Ērti jau ir darboties ar visai plašo Latgales mantojumu, bet vēl jaukāk ir pieķerties mazāk apzinātiem un atbalstāmākiem apvidiem.

Fotoattēls
Auri

      Auri, šķiet, arī aug līdzi laikam. Nu jau krietni daudzus gadus rūdītā komanda ir saglabājusi savu identitāti. Par to arī prieks! Ko vēl lai saka par Auriem? Nu, neauro jau te neviens vairs... Kurš ir vadītājs? Māris palicis tik mierīgs un apgarots, ka meitieši gluži vai ņem pārsvaru. Nu, varbūt tas arī labi. Nav jau peļamas mākslinieces. Vispār - tāda mierīga un apgarota grupa. Nez', vai to iespaido pārrobežu ietekmes?

      Raksts: Aivars Zariņš, 2002. gada 31. oktobrī
      Bildes: Raimonds Viļums

Atsauksmes

Autortiesības © 1998-2018, Ansis Ataols Bērziņš
Jautājumi, ierosinājumi un aizrādījumi var tikt sūtīti uz adresi ansis_N@N_folklora.lv

Lapa tapusi ar   SFL, Latnet un Lanet atbalstu.
Lapa pēdējo reizi
pilnveidota
2006. gada 26. janvārīKapela spēlē ballēs, kāzās un citos godos!