Russian English


folklora.lv
Folkloras kopas
Muzīkas
Baltā stunda
Pasākumi
Par mums
Vēstkopas

Pasakumi
Kalendārs
Regulārie
Reportāžas
Mācības

Krikumi
Atbalsts
Šrifti
Mpeg3
Saites
Adreses
Statistika
Viesu grāmata


Meklēt pa visām folklora.lv datnēm

Jūs esat Tīmekļa servera folklora.lv
.
apmeklētājs un šīs lapas
.
apmeklētājs.

Festivāla Baltica'03 ieskaņas sarīkojums Ventspilī
2002. gada 19. oktobrī

      Esmu nule kā atgriezusies no Ventspils, kur šo pēcpusdienu noritēja pirmā Baltikas'03 novadu skate. Sevi parādīt un citu sniegumu lūkot bija sabraukušas sešas grupas: Laipa, Sītava, Kāndla, Jūrkalnes, Alšvangas un Gudenieku suiti, kā arī krievu folkloras kopa Istoki. Tādā pat secībā ansambļi stājās skatītāju priekšā, kuru vidū bez lielas piepūles varēja sazīmēt "bargos" vērtētājus. Šoreiz žūrijā bija: Māra Mellēna, Signe Pujāte, Aina Salmane, Dainis Stalts un Ilze Ziņģīte.

Fotoattēls
Laipa

      Laipa piedāvāja ļoti interesantu festivāla tēmas - zeme - izvērsumu. Proti, programma bija iecerēta kā ceļojums pa dažādām zemēm. Ventspilnieki paguva izstaigāt gan pašu Korzemi, gan Vidzemi, gan leišus un prūšus, vēl pirms Saules nonākot noslēpumainajā Vāczemē. Kā beidzamā krustu šķērsu tika izdziedāta Krievzeme un atkal pārnākts mājās.

Fotoattēls
Sītava

      Sītava bija sagatavojusi ganu dziesmas, starp kurām vislielāko klausītāju atzinību guva garā un daudzo atkārtojumu dēļ piņķerīgā dziesma - Kad es pie kundziņa dienēju.

Fotoattēls
Kāndla

      Kāndla dziedāja gan lībiešu, gan ventiņu mēlē, tomēr nedz vienā, nedz otrā lāga neskanēja.

Fotoattēls
Maģie suiti

Fotoattēls
Suitu sievas

Fotoattēls
Gudenieku suiti

      Suiti bija apvienojušies kopīgam priekšnesumam, ļaujot mums ielūkoties sava novada precību tradīcijās. Ansambļu sniegums nebija viendabīgs. Kā labākās gribētos atzīmēt Alšvangas sievas, kuru dziedājums bija patiesi spēcīgs un savā īstumā aizkustināja mani teju vai līdz asarām.

Fotoattēls
Istoki

      Arī Istoku priekšnesuma tematika grozījās ap precēšanos. Tika izrādītas trīs atsevišķas epizodes. Pirmā saucās Precībās braukšana, otrā - Līgavas lūkošana, bet beidzamajā līgava atvadījās no savām draudzenēm, pēdējo reizi kopīgi vakarējot. Trūkstošie vīriešu kārtas personāži veikli tika aizstāti ar atbilstoši pārģērbtām dāmām, kas lieliski tika galā ar atvēlētajām lomām.

Fotoattēls
Austra Čepeļevska

      Vēl noteikti jāpiemin, ka pasākuma ietvaros notika arī ilggadējās Ventspils novada kultūras darbinieces Austras Čepeļevskas godināšana, un gaviļnieces sveicējus, to lielā daudzuma dēļ, nav pat iespējams pieminēt.

      Raksts: Ieva Bērziņa, 2002. gada 19. oktobrī
      Bildes: Ieva Bērziņa

Atsauksmes

Autortiesības © 1998-2018, Ansis Ataols Bērziņš
Jautājumi, ierosinājumi un aizrādījumi var tikt sūtīti uz adresi ansis_N@N_folklora.lv

Lapa tapusi ar   SFL, Latnet un Lanet atbalstu.
Lapa pēdējo reizi
pilnveidota
2006. gada 26. janvārī"Pāri jumtam" - tautas deju mūzika blīvplatēs un kasetēs!