Russian English


folklora.lv
Folkloras kopas
Muzīkas
Baltā stunda
Pasākumi
Par mums
Vēstkopas

Pasakumi
Kalendārs
Regulārie
Reportāžas
Mācības

Krikumi
Atbalsts
Šrifti
Mpeg3
Saites
Adreses
Statistika
Viesu grāmata


Meklēt pa visām folklora.lv datnēm

Jūs esat Tīmekļa servera folklora.lv
.
apmeklētājs un šīs lapas
.
apmeklētājs.

Festivāla Baltica'03 ieskaņas sarīkojums Jelgavā
2002. gada 10. novembrī

      Mārtiņos, 10.novembrī, Jelgavas Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzejā notika Zemgales ansambļu Baltikas skate. Pasākums sākās ar Mārtiņbērnu uznācienu.

      Lai arī ansambļi uzstāšanās secību izlozēja, mājinieki bija ārpus konkurences - Dimzēns uzstājās pirmais: vareni spēlēja, vareni dziedāja. Tiesa, lai apmierinātu koklēt iemācījušamies vēlmi uzstāties, viena dziesma tika pavadīta no veselām četram koklēm vienlaicīgi, tas bija bišķīt tā kā par daudz.

Fotoattēls
Dreņģeri

      Otrie uzstājās Bauskas Dreņģeri. Dziedāja labi, skanīgi, vienīgi otrās balsis brīžam ieskanējās ļoti mākslīgi, varētu teikt - koriski. Pārsteidza pāris latgaliskas dziesmas, kaut gan Drenģeri teica, ka tās pierakstītas Bauskas rajonā; droši vien dziesmas atnākušas līdz ar ieprecinātām meitām.

Fotoattēls
Puduris

      Nākamais bija Dobeles Puduris. Kā pastāstīja vadītāja Jansonu Inta, Puduris daudzas reizes dziedājis bedībās, un tā kā šī programma atbildusi festivāla tēmai - "zeme", tad viņi nolēmuši dziedāt bedību dziesmas. Nebija slikti, tomēr dažas sarežģītākas meldijas ansamblis lāga izdziedāt nevarēja, kā arī pēdu izmīšana beigās izskatījās pārāk samākslota.

Fotoattēls
Svitenes folkloras kopa

      Svitenes folkloras kopa sastājās interesanti - vairākās rindās, starp dziedātājiem palielas atstarpes. Sāka ar kara dziesmām (...kalnā kāpu lūkotiesi, kas ar manu tēvuzemi...), pabeidza ar linu un talkas dziesmām. Skanēja labi. Īpašu klausītāju atsaucību izpelnījās vārdi citu gadu es neiešu Dimzēnami linus plūkti.

Fotoattēls
Vecsaules folkloras kopa

      Vecsaules folkloras kopas sniegums bija ļoti neviendabīgs - bija gan labi dziedātāji, gan izteikti netīri dziedoši; pārsteidza tas, ka arī otrie tika likti pie saukšanas. Dziedāja Vecsaules apkārtnē pierakstītas precību dziesmas. Svilpaunieku izmantošanā varēja mazliet just rīdzinieciski-postfolklorisku stilu. Beigās arī uzdancoja.

Fotoattēls
Rota

      Sestā bija Dobeles invalīdu biedrības folkloras kopa Rota - ar sparīgām alus dziesmām. Viss jau būtu bijis labi (kā vēlāk pateica Staltu Dainis: ja visi invalīdi būtu tādi, tad gan mēs labi dzīvotu), bet akuča spēlmanis nemitīgi jaucās (un tomēr spītīgi turpināja mēģināt nospēlēt). Pēc žūrijas un klausītāju pacienāšanas ar alu un sieru, Rota pat piedabūja visus klātesošos uz vienu kopīgu alus dziesmu.

Fotoattēls
Trejupe

      Trejupe arī dziedāja talkas un linu dziesmas. Ko lai tur saka - dziedāja labi, spēlēja labi, dancoja labi. Vienīgi apkārt staigāšana linu ravēšanas dziesmas sanāca nedaudz neveikla. Vispār, Trejupe jau ilgstoši uztur labu māksliniecisko līmeni. Bez tam priecē lielais vīru skaits ansamblī.

Fotoattēls
Kūrava

      Priekšpēdējie bija braukuši vistālāk - Kuldīgas Kūrava. Lai gan dalībnieku tērpi nesapasēja (bija gan arķeoloģiski izrakti, gan XIX gs. beigās noskatīti), tomēr dziedāšana saskanēja tīri labi. Dziedātas tika karavīru dziesmas, ar tādu kā mistikas pieskaņu, kas vispār Kūravai raksturīga. Beigās tika parādīta lekšana pāri krustā saliktiem zobeniem - tiešām labā izpildījumā.

Fotoattēls
Zemgaļi

      Beidzamie bija Līvbērzes Zemgaļi. Kopas sastāvā bija arī jauka lauku kapela - vijole, cītara un akucis. Tās pavadījumā tika spēlētas visas dziesmas, pat tādas kā Lēni, lēni Dieviņš brauca. Beigās iesāka dziedāt rotaļu Rupmaiz, rupmaiz, rupmaize, tomēr, diemžēl nemācēja parādīt kā jādanco, tāpēc klausītājiem nācās iet talkā.

      Vairāki ansambļi starp dziesmām uzdeva mīklas, kas patīkami atsvaidzināja koncertu.

      Pasākuma dziesmu ieraksti:

      Raksts: Ansis Ataols Bērziņš, 2002. gada 14. novembrī
      Bildes: Ansis Ataols Bērziņš

Atsauksmes

Autortiesības © 1998-2018, Ansis Ataols Bērziņš
Jautājumi, ierosinājumi un aizrādījumi var tikt sūtīti uz adresi ansis_N@N_folklora.lv

Lapa tapusi ar   SFL, Latnet un Lanet atbalstu.
Lapa pēdējo reizi
pilnveidota
2006. gada 26. janvārīDodies uz dančiem!